Projekty domów: 15829.  Ponad 40.000 zadowolonych klientów.   Polityka cookies
24 366 99 44
733 530 422
Największa społeczność budujących! 91447 użytkowników, 757693 zdjęć, 854673 komentarzy | mojabudowa.pl

Zmiany w prawie budowlanym - budowa bez pozwolenia!

Dnia 28 czerwca 2015 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o prawie budowlanym, znosząca wymóg uzyskania pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych.

Nowe regulacje to znaczne ułatwienia dla budujących. Co się zmienia?

 1. Zgłoszenie budowy zamiast pozwolenia na budowę.
 2. Jeśli posiadasz projekt domu, który nie oddziałuje negatywnie na środowisko a obszar oddziaływania nie wykracza poza granice działki, nie musisz ubiegać się o pozwolenie na budowę. Wystarczy zgłoszenie do odpowiedniego urzędu.

  Projektant adaptujący określa zakres oddziaływanie przyszłego domu na otoczenie. Jeśli nie przekracza ono granic działki wystarczy zgłosić budowę i odczekać 30 dni. Po tym czasie można ruszać z budową.

  Co to jest oddziaływanie na otoczenie? Chodzi przede wszystkim o zachowanie odpowiednich odległości od granicy działki - cztery metry od ściany z oknem, 3 metry od ściany bez okna.

 3. Brak zaświadczeń dotyczących mediów.
 4. Od 28 czerwca 2015 nie są już konieczne zaświadczenia o warunkach przyłączenia do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, czy o możliwości dostępu do drogi publicznej.

 5. Co można budować bez pozwoleń?
 6. - budynki mieszkalne jednorodzinne

  - ganki, oranżerie o pow. zabudowy do 35 m2

  - wolno stojące parterowe budynki rekreacji indywidualnej o pow. zabudowy do 35 m2

  - wiaty o pow. zabudowy do 50 m


  Na wszelkie pytania odpowiemy pod numerem 24 366-99-44. Zapraszamy.

28 dni na zwrot projektu Masz 14 dni na zgłoszenie zwrotu + 14 dni na odesłanie projektu. Aby zgłosić zwrot projektu wystarczy zadzwonić. Bezpieczne zakupy w internecie!
Zwracając projekt nie ponosisz żadnych kosztów. Wyślemy do Ciebie naszego kuriera!
gwarancja najniższej ceny Gwarantujemy Państwu, że wszystkie dostępne u nas projekty domów, sprzedawane są po cenach ustalonych przez autorów. Dzięki Gwarancji Najniższej Ceny, mogą Państwo dokonać zakupu z poczuciem pewności, że sprzedawanych przez nas projektów nie kupią Państwo taniej w innych sklepach i biurach projektowych.
Jeśli znajdą Państwo taki sam projekt w niższej cenie, prosimy o zgłoszenie pod numer telefonu: 24 366 99 44
Dlaczego warto u nas kupować?

Znajdź projekt dopasowany do Twoich potrzeb! Oferujemy szeroką gamę projektów domów parterowych, z poddaszem użytkowym, domów energooszczędnych i nowoczesnych oraz wiele innych. Aby spełnić Państwa oczekiwania przygotowaliśmy szeroką bazę projektów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od oczekiwań i możliwości finansowych. Możesz wybierać spośród ponad 16000 gotowych projektów domów.

Proponowane przez nas projekty domów sprzedawane są w kompletach, zawierających 4 egzemplarze, wykonane zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Projekty domów, które oferujemy zostały przygotowane przez najwyższej klasy projektantów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym nasze projekty pozwolą Ci zbudować dom energooszczędny i tani w eksploatacji. Biuro projektów IGN PROJEKT zadbało, aby wszystkie gotowe projekty domów pozwalały na tanią budowę trwałych budynków o wysokiej jakości architektonicznej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.
 
 » reklama na projekty.ign.com.pl
Jak zamawiać :: Płatności :: Dostawa gratis! :: Regulamin :: Polityka Prywatności
Zwroty, reklamacje :: RSS :: O sklepie :: Mapa strony :: kontakt
Płatności DotPay akceptujemy płatności Visa akceptujemy płatności Mastercard akceptujemy płatności mTransfer